dofinansowanie

Dobra wiadomość dla kierowców i mieszkańców narzekających na korki tworzące się na drodze krajowej nr 13 w Warzymicach i Przecławiu.

Gmina Kołbaskowo otrzymała ponad 3,9 mln zł dofinansowania na zadanie "Budowa nowej drogi gminnej w miejscowości Ustowo łączącej drogę krajową nr 13 z ul. Floriana Krygiera w Szczecinie, Gmina Kołbaskowo".

Wczoraj w siedzibie GOKSiR w Przecławiu Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski podpisał umowę z Małgorzatą Schwarz, wójtem Gminy Kołbaskowo.

Wartość całego projektu to ok. 8 mln zł. Brakującą kwotę na jego realizację Gmina Kołbaskowo przeznaczy z własnego budżetu.

Droga jest istotna dla Gminy Kołbaskowo z trzech względów. Będzie stanowiła drogę alternatywną dla drogi krajowej nr 13. W drodze ułożony jest wodociąg doprowadzający wodę do Przecławia i Warzymic wymagający wymiany, a budowa zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej umożliwi odprowadzanie wód deszczowych z rejonu skrzyżowania z drogą "Do Rajkowa".

Droga przez szklarnie będzie miała ponad 1,1 km długości oraz 6 metrów szerokości, powstaną chodniki, zjazdy, miejsca postojowe, w ramach inwestycji budowana będzie sieć wodociągowa, budowana i przebudowana kanalizacja deszczowa.

Droga została wybrana do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Okres realizacja zadania: listopad 2019 – październik 2020.

Galeria zdjęć >>

Pin It

Bądź na bieżąco