diagnostyka - nowy punkt pobrań

ZAPRASZAMY NA WIELKIE OTWARCIE NOWEGO PUNKTU POBRAŃ W SOBOTĘ 16 GRUDNIA 2017.
Zdrowe święta to szczęśliwe święta. Zrób prezent sobie lub najbliższym. W ramach akcji profilkatycznej wybrane badania laboratoryjne w atrakcyjnej cenie. Szczegóły na plakacie i w załączeniu.

Czytaj więcej...

 

Zapraszamy na bezpłatne badanie mammograficzne dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Mammobus będzie podstawiony przy świetlicy w Kołbaskowie w dniu 2 sierpnia 2016 w godzinach 9-17. Na badanie można zarejestrować się telefoniczne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-19:30 pod numerami telefonów: 58 767 34 44, 58 767 34 55

Czytaj więcej...

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego realizuje kampanię promującą trzeźwy wypoczynek nad wodą. W Polsce blisko 30% utonięć związanych jest ze spożywaniem alkoholu.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień bez Tytoniu to akcja, którą zainicjowano na Konferencji WHO w roku 1988 w Madrycie. Tegoroczne hasło: „Jednolite opakowania wyrobów tytoniowych – Fakty i wyzwania”  („GET READY FOR PLAIN PACKAGING”)

Czytaj więcej...

 

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania w 1948 roku Światowej Organizacji Zdrowia. Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów jest CUKRZYCA.

Czytaj więcej...


Przypadający w marcu Dzień Kobiet stanowi świetną okazję do zadbania o swoje zdrowie i wykonania profilaktycznej mammografii! Nie czekaj, zarejestruj się już teraz!

Czytaj więcej...

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50 - 69 lat - 21 marca, świetlica w Kołbaskowie.

Czytaj więcej...


informacjaWychodząc naprzeciw  oczekiwaniom  rodziców/prawnych opiekunów, dzieci i nauczycieli dzięki przychylności władz powiatu polickiego i Gminy Kołbaskowo dniem 1 września 2015 roku w Gimnazjum w Przecławiu  otwarto Punkt Diagnostyczno-Konsultacyjny Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach.

Czytaj więcej...

W dniach 20-27 listopada wiele punktów konsultacyjno-diagnostycznych, w których można wykonać badanie w kierunku HIV anonimowo i bezpłatnie oraz skorzystać z poradnictwa nt. HIV/AIDS, będzie pracowało częściej i dłużej. Adresy i godziny otwarcia punktów testowania są dostępne na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS, www.aids.gov.pl/pkd/.

Czytaj więcej...

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach przypomina o  Światowym Dniu Rzucania Palenia, który obchodzony jest zawsze w trzeci czwartek listopada, w 2015 roku przypada na 19 listopada.

Czytaj więcej...

Zakończony został proces podpisywania porozumień i z dniem 1 października 2015r. przyjmowane będą wnioski o wydanie Szczecińskiej Karty Rodzinnej.
Wnioski będą przyjmowane w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej – Kołbaskowo 105  tel. 91 311 95 92.
Szczecińska karta rodzinna – to system zniżek dla rodzin  wielodzietnych, które mają co najmniej dwójkę dzieci na utrzymaniu.

Czytaj więcej...

Wiele dzieci spędza wakacje na wsi. Zarówno rodowici mieszkańcy tych obszarów, jak i mali wczasowicze odwiedzający swoich najbliższych w okresie letnim. Spokój, cisza, kontakt z naturą czy zwierzętami hodowlanymi, to odskocznia od całorocznego miejskiego życia. Warto, więc zadbać o bezpieczeństwo i sprawić, by ten beztroski czas nie został zakłócony.

Czytaj więcej...

Informujemy, że w DIAGEN-PREDIAG  wykonuje się badania prenatalne w pierwszym i drugim trymestrze w ramach Programu Badań Prenatalnych NFZ. Badania są wykonywane bezpłatnie dla Pacjentek spełniających przynajmniej jedno z poniższych kryteriów.

Czytaj więcej...

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach przestrzega przed używaniem substancji psychoaktywnych - tzw. dopalaczy. Zażywając dopalacze można nie tylko narazić się na zatrucie toksynami w nich zawartymi, utratę zdrowia a nawet śmierć, ale i uzależnić się. Rozpiętość negatywnych konsekwencji jest przerażająca: od długotrwałych i nieprzyjemnych „zejść”, ostrych psychoz, ataków paniki, poprzez dreszcze, napady padaczki, urojenia, utratę przytomności czy napady lęku lub uszkodzenia neurologiczne.

Czytaj więcej...

Podkategorie