sciezka karwowo warnik

Pod koniec 2018 roku ukończono budowę ścieżki rowerowej na odcinku Karwowo - Warnik.  Mniej więcej w połowie trasy, w pobliżu akwenu, można odpocząć i przysiąść na ławce.

Czytaj więcej...

Szwarcowka-zdjecie z trasy rowerowej

Asfaltowa pieszo-rowerowa trasa biegnie wzdłuż drogi krajowej nr 13, po wydzielonym śladzie, w bezpiecznej odległości od drogi.
Rozpoczyna się w pobliżu stacji paliw w Przecławiu, dalej prowadzi przez Smętowice, w pobliżu Amazona, przez rondo biszkoptowe, wiadukt nad autostradą A6, Kołbaskowo, do przygranicznego Rosówka, w rejonie toru motocrossowego.

Czytaj więcej...

Informacje o pozostałych szlakach rowerowych: Szlak rowerowy Tr-3; Szlak rowerowy Tr-4; Trasa „Do Pomorskiej Łęknicy (Löcknitz) oraz Trasa „Do zabytków w Penkun”.

Czytaj więcej...

Gdzie na rower? Najlepiej do gminy Kołbaskowo:) Zobacz film pokazujący ścieżki w Gminie Kołbaskowo!

kościół w będargowie

Ziemia Kołbaskowska zajmuje obszar 105,40 km², który zamieszkuje 9.245 osób (stan na 31.12.2007r.). Kraina rozłożyła się na tzw. Wale Bezleśnym, nieco zalesionym na zboczach rzeki Odry. Najwyższym punktem Wału jest tzw. Mała Góra (88 m n.p.m.). Z wysokich zboczy doliny Odry, sięgających 30 m n.p.m. rozciąga się widok na wyspy Międzyodrza.

Czytaj więcej...

Szlak Bielika Mapa Rysunek

Całkowita długość wytyczonych szlaków rowerowych na terenie Gminy Kołbaskowo to ok. 130 km. Biorąc pod uwagę charakterystykę krajobrazową i ukształtowanie terenu gminy, system istniejących i wytyczonych szlaków przebiega przez najciekawsze miejsca Gminy Kołbaskowo.

Czytaj więcej...