narodowy spis powszechny

W związku z licznymi pytaniami, Gminne Biuro Spisowe w Kołbaskowie przypomina, że mieszkańcy gminy Kołbaskowo, którzy wzięli udział w II spisie próbnym ludności i mieszkań w 2020 r., nie są zwolnieni z obowiązku spisania się w ramach NSP 2021 w roku bieżącym.


Wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i  Mieszkań, który trwa od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. jest  obowiązkowe.
Odpowiedzialność karna za odmowę wykonania obowiązku statystycznego wynika z art. 57 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 955).

Według tego przepisu „Kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym, podlega grzywnie”.

Przypominamy, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września br. W spisie można wziąć udział na wiele sposobów.
Podstawową i najwygodniejszą metodą przekazania danych spisowych dla respondentów jest wypełnienie formularza spisowego za pomocą aplikacji udostępnionej na stronie: https://spis.gov.pl/.
Istnieje również możliwość spisania się w urzędzie gminy na specjalnie w tym celu utworzonym stanowisku komputerowym.

Pin It

Bądź na bieżąco