Jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa do lektury pierwszego numeru „Aktualności”. Otwieramy nim nowy rozdział w dostępie do gminnej informacji publicznej. Zadaniem nowego biuletynu samorządowego jest dotarcie z informacją publiczną do mieszkańców w sposób tradycyjny – to jest poprzez słowo pisane.
„Aktualności” poszerzą dotychczasowe sposoby informowania mieszkańców o działalności Gminy, która dziś głównie polega na udostępnianiu w internecie oficjalnego Biuletynu Informacji Publicznej (www.bip.kolbaskowo.pl), czy też prowadzeniu promocyjnej witryny www.kolbaskowo.pl. Przestrzeń internetową dopełnia profil Gminy Kołbaskowo na popularnym serwisie społecznościowym Facebook. Dla chętnych istnieją także SMS-owe powiadomienia o wydarzeniach i zagrożeniach. Nie wyczerpuje to jednak w całości zapotrzebowania na informację. W szczególności chcemy dotrzeć do tych, którzy nie są biegli w obsłudze urządzeń komunikacji elektronicznej lub nie mają do nich dostępu.  „Aktualności” będą ukazywały się jako miesięcznik. Co kilka tygodni otrzymają więc Państwo bezpłatnie informacje z pierwszej ręki – wprost z instytucji samorządowych. „Aktualności” są z założenia samorządowym biuletynem, a celem powstania nowego czasopisma, będzie oczywiście ukazywanie Gminy Kołbaskowo, jako prospołecznego samorządu.
Formuła pisma jest otwarta. Chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Do współtworzenia nowego miesięcznika zapraszamy więc osoby chcące podzielić się swoim doświadczeniami i pasjami. Mając świadomość jak wysoko ustawił poprzeczkę „Puls Przecławia” i wychodząca wcześniej Gazeta Samorządowa „Nie Tylko Aktualności Gminne”, mam nadzieję, że nowe „Aktualności” przypadną Państwu do gustu i wpiszą się w krajobraz naszych lokalnych mediów. Zapraszam do lektury.

Kolportaż już ruszył...

Małgorzata Schwarz - Wójt Gminy Kołbaskowo

Pin It

Bądź na bieżąco