informacjaFundusze Europejskie to temat bardzo często podejmowany przez media. Na podstawie spotów reklamowych, programów telewizyjnych można odnieść wrażenie, że aplikowanie o nie, to sprawa bardzo prosta. Z drugiej jednak strony słychać głosy tych, którzy o środki ubiegali się, a podobno za sprawą źle postawionego przecinka wsparcia nie otrzymali. W całym tym zamieszaniu swoją szansę odnalazły nieuczciwe osoby, które za „drobną opłatą” proponują pomoc w zdobyciu funduszy europejskich. Niestety, często pomoc ta kończy się tylko… drobną opłatą.

Zdając sobie sprawę z konieczności przekazywania społeczeństwu podstawowych informacji o funduszach europejskich, przygotowaliśmy cykl spotkań pn. „Fundusze Europejskie (nie) dla laików”. Podczas nich specjaliści Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich podzielą się z Państwem kilkuletnim doświadczeniem. Na podstawie tysięcy przeprowadzonych konsultacji, w bardzo czytelny sposób przekażą informacje, które uchronią Państwa przed nieuczciwymi praktykami i przede wszystkim wskażą jakie są realne źródła wsparcia, i jak ich szukać.


Termin: 10 sierpnia 2015 r. w godzinach od 11:00 do 14:00
Miejsce spotkania:  Starostwo Powiatowe w Policach, Sala konferencyjna – pokój 203, ul. Tanowska 8, 72-010 Police

Jak zapisać się na szkolenie?
Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o czytelne (za pomocą komputera bądź drukowanymi literami) wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i odesłanie go poprzez e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Uwaga!
W przypadku osób niepełnosprawnych, prosimy o poinformowanie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego o swoich szczególnych potrzebach i rodzaju  niepełnosprawności. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy, a także sprawną obsługę


Uczestnicy spotkania
Spotkanie kierowane jest szczególnie do tych osób, które dotychczas z nie korzystały z funduszy europejskich i chcą poznać podstawowe założenia realizacji wsparcia w ramach perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

Program spotkania
1. Wprowadzenie do spotkania.
2. Wprowadzenie do Funduszy Europejskich na lata 2014-2020.
3. Możliwości uzyskania dofinansowania na założenie firmy.
4. Możliwości uzyskania wsparcia na już funkcjonującą działalność gospodarczą.
5. Wsparcie na szkolenia.
6. Źródła informacji.
7. Podsumowanie i ewaluacja.

 


Informacje o Mobilnym Punkcie Informacyjnym: Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie zaprasza osoby z terenu powiatu polickiego na bezpłatne, indywidualne konsultacje w zakresie możliwości uzyskania wsparcia  ze środków Unii Europejskiej.

Kontakt z organizatorem Mobilnego Punktu Informacyjnego: ul. Kuśnierska 12B, 70-536 Szczecin, tel.: 800 34 55 34, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla kogo: Konsultacje kierowane są do osób z terenu powiatu polickiego.

Program spotkania:
Konsultacje w ramach Mobilnego Punku Informacyjnego obejmują m.in.:
środki na otwarcie działalności gospodarczej,
dotacje i pożyczki na rozwój prowadzonej działalności gospodarczej,
finansowanie kursów/szkoleń zmierzających do podniesienia kwalifikacji zawodowych,
założenia wsparcia z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020.

Kiedy: 10 sierpnia 2015 r.  godz.: 10:00 – 11:00
Gdzie: Starostwo Powiatowe w Policach, Pokój nr 22, ul. Tanowska 8, 72-010 Police

 

http://www.powiat.policki.pl/aktualnosci/2088-mobilny-punkt-informacyjny-w-policach.html

http://www.powiat.policki.pl/aktualnosci/2087-fundusze-europejskie-nie-dla-laikow-spotkanie-informacyjne-w-policach.html

Pin It

Bądź na bieżąco