informacja

W ramach projektu został powołany do życia Zakład Integracji Społeczno-Zawodowej w Szczecinie,którego działalność obejmować będzie reintegrację społeczną, zdrowotną i zawodową osób niepełnosprawnych, m.in. udzielanie pomocy osobom niepełnosprawnym oraz ich otoczeniu (rodzinom, opiekunom) w odbudowywaniu i podtrzymywaniu umiejętności uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej, w powrocie do pełnienia ról społecznych oraz w podniesieniu kwalifikacji zawodowych, jako wartości na rynku pracy. Oferowane formy wsparcia to m.in. terapia zdrowotna, terapia psychologiczna, szkolenia zawodowe zakończone egzaminem zewnętrznym, płatne staże u zachodniopomorskich pracodawców i pośrednictwo pracy.Organizatorzy zapewniają: zwrot kosztów dojazdów, stypendium szkoleniowe i stażowe, materiały szkoleniowe, opiekę nad osobami zależnymi, ubezpieczenie NNW. Do 15 maja trwa nabór do pierwszej edycji projektu.

Więcej szczegółów znajduje się w załączonej informacji.

Projekt „Zakład Integracji Społeczno-Zawodowej w Szczecinie” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 i współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.fundacjapromocjazdrowia.pl/zisz/

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

Pin It

Bądź na bieżąco