dni adaptacyjne w nowym przedszkolu

W piątek, 1 września 2017 nowy obiekt w Przecławiu wypełnił się maluchami i ich rodzicami. – Jest naprawdę fajnie – mówi pan Wiktor z Warzymic. – Mój synek Tymuś będzie tu chodził do żłobka, przychodziliśmy od jakiegoś czasu tutaj na spacery i pokazywaliśmy mu jego nowy żłobek, żeby się oswoił z tym miejscem. Bardzo nam się podoba.

Nowy obiekt podoba się też mamie Oliwki. – Moja córka będzie tutaj uczęszczała do przedszkola. Sale są ładne, kolorowe, jest naprawdę pięknie.

- Wierzę, że naszym maluchom będzie tu kolorowo, przytulnie i bezpiecznie. To jest bardzo potrzebna inwestycja. Jesteśmy gminą rozwojową, przybywa nam mieszkańców, zwłaszcza młodych z małymi dziećmi, stąd decyzja o budowie – mówi Małgorzata Schwarz, wójt gminy.

Budowę nowego publicznego przedszkola w Przecławiu, na zlecenie gminy Kołbaskowo, realizowała Skanska. Inwestycja kosztowała ok. 10 mln zł. Na realizację placu zabaw oraz wyposażenie obiektu gmina uzyskała środki z UE (200 tys. zł), a na budowę żłobka pół miliona zł, z programu Maluch+. W budynku znajdzie się 250 miejsc przedszkolnych oraz 50 żłobkowych.

Więcej zdjęć na profilu Kołbaskowo w serwisie FACEBOOK >>

Pin It

Bądź na bieżąco