Uroczystego otwarcia Przedszkola Publicznego w Przecławiu oraz Publicznego Żłobka Gminnego w Przecławiu dokonały w sobotę, 9 września władze Gminy Kołbaskowo w obecności gości oraz dziennikarzy.

przedszkole w Przecławiu

- Bardzo dziękuje firmie Skanska, która w ekspresowym tempie wybudowała ten obiekt. Uważam, że na ten moment zapewni nasze potrzeby, ale rozwijamy się i myślę, że nie będzie to jedyna placówka tego typu w gminie, bowiem zakładamy docelowo rozwój do 26 tysięcy mieszkańców, czyli ponad dwa razy więcej niż jest obecnie – mówiła na wstępie Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Do Przecławia przyjechali liczni goście, m.in. kurator Magdalena Zarębska-Kulesza, starosta policki Andrzej Bednarek, wicestarosta policki Mariusz Sarnecki, przedstawiciele firmy Skanska, radni gminni, dyrektorzy oświatowych placówek z gminy, ksiądz proboszcz przecławskiej parafii Roman Misiak oraz dziennikarze lokalnych mediów, m.in. TVP Szczecin i Radia Szczecin.

- To jest sukces, chcę podziękować władzom, że myśli o dzieciach i o placówkach oświatowych. Ja z przyjemnością przychodzę do takich pięknych obiektów, które spełniają wszelkie normy. Pani dyrektor życzę sukcesów, z mojej strony proszę liczyć na pomoc i wsparcie – powiedziała kurator Magdalena Zarębska-Kulesza.

- Gratuluję przyjaciołom z Gminy Kołbaskowo i pani wójt, Małgorzacie Schwarz. To kolejny sukces. Cieszę się, że Kołbaskowo z zielonych pól zamienia się w część naszej metropolii szczecińskiej – mówił starosta policki Andrzej Bednarek.

- Wielkie uznanie za usłyszenie głosu społeczności lokalnej. To wielkie osiągnięcie. Nie usłyszałem głosu krytycznego, wszystkim obiekt się podoba. Cieszę się i gratuluję - mówił ksiądz Roman Misiak.

Izabela Pisaruk, dyrektor placówki zapewniła, że najmłodsi mieszkańcy naszej gminy będą mieli tu najlepsze warunki do zabawy i nauki.

W budynku jest 250 miejsc przedszkolnych oraz 50 żłobkowych. Obiekt ma trzy poziomy. W piwnicy znalazła się nowoczesna kuchnia, z której posiłki transportowane będą windą, na poziomie parteru oraz pierwszego piętra - kolorowe, przestronne sale dla dzieci. Budynek zabezpieczony jest profesjonalnymi systemami, odpowiednio ogrodzony i oświetlony. Na zewnątrz powstał kolorowy plac zabaw.

Placówka jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Parter przedszkola dostępny jest z poziomu terenu. Ponadto, na parterze znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych, a wszystkie trzy poziomy kondygnacji połączyła winda.

Budowę nowego publicznego przedszkola w Przecławiu, na zlecenie gminy Kołbaskowo, realizowała Skanska. Inwestycja kosztowała ok. 10 mln zł. Na realizację placu zabaw oraz wyposażenie obiektu gmina uzyskała środki z UE (200 tys. zł), a na budowę żłobka pół miliona zł, z programu Maluch+.

Pin It

Bądź na bieżąco