szkoła działania

Ruszyła rekrutacja do Szkoły Działania, nowego programu Fundacji Humanity in Action Polska, podczas którego aktywiści i aktywistki poznają ideę przedsiębiorczości społecznej.

Przedsiębiorczość społeczna to swego rodzaju połączenie sfer biznesu i aktywizmu. Społeczne przedsiębiorstwa są zorientowane na rozwiązanie jakiegoś ważnego problemu społecznego i jest prowadzone w sposób długofalowy i zrównoważony, a zyski są reinwestowane w dalsze, szerzej zakrojone rozwiązywanie danego problemu. Podczas programu każdy uczestnik i uczestniczka będzie pracować nad stworzeniem swojego produktu społecznego, który w dalszej perspektywie przyczyni się do rozkręcenia biznesu społecznego lub rozpoczęcia/wsparcia działalności gospodarczej inicjatywy lub organizacji.


„Szkoła Działania” obejmuje dwa weekendowe zjazdy, dwa webinaria i cztery sesje coachingowe. Pierwsza edycja programu rozpocznie się już w październiku 2017 r. i potrwa do kwietnia 2018 r. Szkoła jest skierowana do młodych (w wieku 18-25 lat) aktywistów, aktywistek, działaczy i działaczek społecznych z całej Polski, którzy mają pomysł na biznes społeczny lub którzy chcieliby rozpocząć działalność gospodarczą w swojej organizacji, a także poznać inne osoby działające na rzecz praw człowieka, równości społecznej, społeczeństwa otwartego, itp. Ramy wiekowe nie są sztywne, zależy nam na osobach, które faktycznie chcą działać na rzecz zmiany społecznej. Uczestnictwo w programie jest nieodpłatne dzięki wsparciu Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” (EVZ).

 

Pin It
Załączniki:
Download this file (SZKOŁA DZIAŁANIA.pdf)SZKOŁA DZIAŁANIA.pdf

Bądź na bieżąco