gmina kolbaskowo z lotu ptaka

Kołbaskowo, jako gmina wiejska uzyskała bardzo wysoką ocenę pre-ratingową agencji INC Rating na zlecenie Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego. Mieści się na poziomie inwestycyjnym w przedziale pomiędzy AAA a BBB+.

Co to oznacza? Najprościej mówiąc, że gmina Kołbaskowo jest w bardzo dobrej sytuacji finansowej. Tylko 11 procent polskich samorządów może się pochwalić tak dobrą bądź podobną oceną pre-ratingową, jaką otrzymała nasza gmina.

- Na 2792 jednostki samorządu terytorialnego w Polsce zaledwie 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez gminę Kołbaskowo. Jest to dowodem, iż w sposób odpowiedzialny i racjonalny zarządzacie Państwo środkami publicznymi, w pełni wypełniając mandat zaufania uzyskany od wyborców wyborach samorządowych - napisał dr hab. Paweł Śliwiński, prof. nadzw. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego w liście gratulacyjnym skierowanym do Małgorzaty Schwarz, wójta  gminy Kołbaskowo.

Co to jest rating? To opinia wyspecjalizowanej instytucji, agencji ratingowej, dotycząca ogólnej zdolności państwa lub jednostki samorządu terytorialnego do regulowania zobowiązań finansowych.

Badanie pre-ratingowe wykonała na zlecenie Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego agencja ratingowa INC Rating Sp. z o.o. z Poznania, podlegająca Europejskiej Komisji Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych w Paryżu, a której wysokie kwalifikacje zostały potwierdzone przez Europejski Nadzór Bankowy w Londynie.
 

Pin It

Bądź na bieżąco