finał WOSP

Brawo My! Znów padł rekord uzbieranych środków w gminnym sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorom, wolontariuszom i mieszkańcom udało się pobić rekord z 2017 roku. Wtedy poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko - na rekordowy poziom 32,4 tysiąca złotych. W 2018 uzbierano 28 tys. zł. No i w tym roku mamy kolejny rekord - 33.003,64 zł

To był trudny finał. Nie dopisała pogoda. Przez cały dzień wiało i padało. Nie było też kwest pod marketami, ponieważ w tą niedzielę były zamknięte. Jednak na frekwencje w szkole i gorące serca mieszkańców można było liczyć. Dzieci, rodzice i dziadkowie tłumnie przybyli do przecławskiej sali gimnastycznej, gdzie odbyły się pięciogodzinne występy artystyczne przerywane licytacjami.

Licytacja gadżetów z logo orkiestry, złotych serduszek i upominków przygotowanych przez mieszkańców poszła bardzo dobrze. Prowadzący - Wojciech Hancewicz, co chwilę podnosił stawki i poszukiwał podniesionych rąk. Cztery złote serduszka, przygotowane przez przecławskich rodziców poszły kolejno za 550 zł, 530 zł, 500 zł i 450zł - mówi Anna Wierzbicka-Kurpiel. Piłkę do siatkówki z podpisem Bartosza Kurka zlicytowano za 600zł - to rekord. Serwis klimatyzacji i wymianą oleju - 300zł. Kosze z darami z Moczył po około 200zł. 400 zł za voucher na ferie ze szkółką SIX. 290 zł za kota od Pani Tatko, poduszka z logo orkiestry 350zł.Mamy 13.867 zł z licytacji gadżetów - mówi szefowa gminnego sztabu WOŚP Beata Czapiewska. Wolontariusze plus stoiska uzbierały 17.673 zł oraz ze stacjonarnych puszek, które były wystawione przed finałem - 1462 zł. To bardzo dobry wynik jak na tak brzydką pogodę. Nasi wolontariusze mogli korzystać z gościnności "Bagietki" w Czerwonej Torebce gdzie czekała na nich gorąca herbata i ciasto. Wielkie szacunek dla tych młodych ludzi, którzy tak dzielnie kwestowali. Pomógł nam przy liczeniu pieniędzy MBank. Przedstawiliście użyczyli nam liczarkami oraz odebrali konwojem całość uzbieranych pieniędzy.

Więcej zdjęć w galerii w serwisie Facebook >>

 

nadesłał: Grzegorz Smolicz | Przeclaw24.pl

 

Pin It

Bądź na bieżąco