wiadukt nad autostradą

Z informacji od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad: zostanie rozebrany nieużywany poniemiecki wiadukt nad A6.

W tym roku planowana jest rozbiórka dwóch starych, nieużywanych od lat wiaduktów drogowych, w tym wiadukt nad autostradą A6 w rejonie Kołbaskowa (jego rozbiórkę nakazał nadzór budowlany). Dalsze utrzymywanie tych obiektu stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Wiadukt nad autostradą A6 w Kołbaskowie o konstrukcji stalowej powstał wraz z budową autostrady w latach 30 ubiegłego wieku i jest nieużywany od wielu lat. Obiekt pozbawiony jest od strony południowej połączenia z jakakolwiek drogą. Dodatkowo konstrukcja obiektu nosi śladu uszkodzeń z czasów II wojny światowej. Nadzór Budowlany nakazał rozbiórkę tego obiektu, część robót związanych z rozbiórką przeprowadzono już w roku ubiegłym. Prace obejmą rozebranie konstrukcji obiektu łącznie z podporą środkową. Przyczółki obiektu nie będą rozbierane. Podczas prac rozbiórkowych w ciągu autostrady A6 ruch zostanie zawężony do jednej jezdni.

wiadukt kolbaskowo

wiadukt nad autostradą

wiadukt nad autostradą

wiadukt nad autostradą 

 

Pin It

Bądź na bieżąco