gmina kołbaskowo rzuca wyzwanie frekwencyjne

Aktualizacja10.10.2019

Władze Kołbaskowa (Zachodniopomorskie) podjęły rękawicę rzuconą przez mieszkańca gminy, by walczyć o najwyższą frekwencję w niedzielnych wyborach w kraju. Jeśli mieszkańcy tłumnie pójdą do urn, to władze zorganizują dla nich fetę z udziałem gwiazdy polskiej muzyki.
Materiał TVN >>

 

 

09.10.2019

Miasto Gdańsk oraz Rafał Trzaskowski, prezydent Miasto Stołeczne Warszawa również walczą o frekwencję, choć w ramach Akcja Demokracja (ale my byliśmy pierwsi😁)

Bogusław Wałejko z Warzymic, pomysłodawca naszego challenge napisał posta: - Czy to efekt mojej inicjatywy? Nie wiem, ale cieszę się, że akcja się rozkręca na całą Polskę. Brawo Pani Wójt Małgorzata Schwarz, brawo Gmina Kołbaskowo. Gratuluję Pani Aleksandra Dulkiewicz za podjęcie rękawicy - czytamy (tutaj http://bit.ly/30QkOxq).
Czekamy na inne miasta!

---

Gmina Kołbaskowo rzuciła frekwencyjne wyzwanie gminom Pomorza Zachodniego! Rywalizujmy na frekwencję w najbliższych wyborach parlamentarnych. Jeśli wygra Gmina Kołbaskowo, to zorganizujemy koncert w Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu, na który zaprosimy gwiazdę polskiej muzyki wybraną przez mieszkańców.

Skąd pomysł? Napisał o tym Bogusław Wałejko z Warzymic w poście na FB oznaczając naszą gminę. "Tyle się mówi o frekwencji w najbliższych wyborach i taka mobilizacja jest wszem głoszona, więc wpadłem na pewien pomysł. Niech gminy rywalizują na frekwencję. Niech np. nasza Gmina Kołbaskowo wezwie na pojedynek wszystkie gminy powiatu. Taki Challange, jak to mówią młodzi. Nagrodą może być np. ekstra event w gminie, albo brak opłaty za podatek gruntowy dla mieszkańców wygranej gminy" - napisał pan Bogusław.

- To świetny pomysł - uznała Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo. - Powalczmy o frekwencję. Jeśli w wyborach parlamentarnych procentowo najwyższa frekwencja będzie wśród głosujących w naszej gminie to nagrodą będzie darmowy koncert w Przecławiu.


Pin It

Bądź na bieżąco