Prognozowane są pojedyncze burze którym towarzyszyć będą intensywne opady deszczu o wydajności do 15-30mm/m2 oraz porywy wiatru o prędkości maksymalnej do 70-90 km/h.
Szczegóły w załącznikach.

W dniu 20 maja 2021 roku odbędzie się na obszarze całego  kraju ćwiczenie  pk: RENEGADE/SAREX 21.W ramach ww. ćwiczenia zostanie przeprowadzony praktyczny trening systemu alarmowania i ostrzegania ludności  o uderzeniach z powietrza poprzez uruchomienie syren alarmowych na terenie gminy: Kołbaskowo, Przecław, Będargowo, Bobolin, Kamieniec, Barnisław i Stobno.

ikona

W związku z pismem Wojewody Zachodniopomorskiego oraz Starosty Polickiego  dot.  terminu przeprowadzenia treningu uruchamiania syren alarmowych zainstalowanych na terenie gminy  - informuję, że w dniu 10  kwietnia  br. o godzinie 8.41 zostaną uruchomione syreny alarmowe sygnałem ciągłym w czasie trzech minut  w miejscowościach: Kołbaskowo, Przecław, Będargowo, Barnisław, Stobno, Kamieniec i Bobolin.

mroz

W związku występującymi i nadal prognozowanymi opadami śniegu,  Gminne  Centrum  Zarządzania Kryzysowego  przypomina o obowiązku odśnieżania dachów. Do wykonywania tych czynności zobowiązani są nie tylko właściciele, ale także zarządcy nieruchomości.  Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty tymczasowe, oraz budynki wielkopowierzchniowe, m.in.: hipermarkety, hale targowe, sportowe czy magazyny.

W związku z prowadzonymi na terenie  Gminy Kołbaskowo pracami instalacyjnymi i modernizacyjnymi gminnego systemu ostrzegania i alarmowania mieszkańców przed zagrożeniami, w dniach 18-19.11.2020r. będą  próbnie  uruchomiane syren alarmowych w miejscowościach: Kołbaskowo, Przecław, Będargowo, Bobolin, Barnisław, Kamieniec, Stobno.

Bądź na bieżąco